YOUTH 4 YOUTH
  • Home
  • About us
    • Our stories
  • Outputs
    • Country Assessment (IO1)
    • Digital Training (IO2)
    • Pilot Process/Games (IO3)
    • Methodology Toolkit (IO4)
    • Facilitator Cards (IO5)
  • NEWS
  • Let's play!
  • PILOT - BLOG
    • Denmark
    • Hungary
    • Italy
    • Poland
    • Portugal
    • Spain

Our summary...

5/30/2022

0 Comments

 
Végezetül pedig itt az idő, hogy ne csak magáról a játékokról és a megalkotás folyamatáról, de az alkotó fiatalok, támogató kollégák személyes tapasztalatairól élményeiről is bezámoljunk nektek:
“Az egyszerű partijátékból eljutottunk egy komplex együttműködésre épülő játékhoz, ahol mindenkinek folyamatosan aktív szerepe van a játék menetének alakulásában. Hasonlóan éreztük mi is magunkat a játék fejlesztésének folyamatában. A játék céljának, a szelektív hulladékgyűjtés játékos szemléltetésén túl, elértük azt, hogy a szórakoztató funkció mellett attitűdformáló jelleggel is bírjon. Ennek megvalósítása a kezdeti nehézségek után jelentett sikerélményt a csapatnak. A tesztelések során így azokat a visszajelzéseket örömmel fogadtunk, amelyekben elhangzott, hogy a komplexitása ellenére sok mindent megtanultak a játékból, ezután már a megfelelő hulladékgyűjtőbe teszik az adott hulladékot. Megtanultuk a játékfejlesztés során, hogy az építő kritika milyen fontos, és hogy mindig jó egy támogató és lelkes csapattal/ projekt keretén belül dolgozni.”
​

From simple, we reached a complex where each has to actively contribute and participate. We felt very alike throughout the development journey…. beyond entertainment, we managed to shape the players' attitude as well as ours get shaped… we have learnt the importance of constructive critique and the value of working in a supportive and devoted team.
Picture
“Az egyik legszembetűnőbb tanulság az volt, hogy milyen jól lehet adaptálni meglévő társasjátékok már ismert sajátosságait a saját ötleteink életre keltéséhez. Persze a cél nem a másolás, hanem az a kreatív, innovatív folyamat, ahol két vagy több más-más játékból eredő elemet, a saját ötleteink kidolgozása céljából összegyúrunk eggyé. Fontos volt a rugalmasság, és a nyitottság, hogy megláthassuk a hibákat, és jobbítsunk, javítsunk a játékon a tesztelők visszajelzései alapján. Ez egy pozitív folyamat volt, ami mindvégig lökte előre a játékot egy sokkal egyszerűbb, élvezetesebb forma felé. Jó dolog, amikor egy kezdeti kósza ötlet formát tud ölteni és megvalósul, és a végén elmondhatjuk, hogy ezt mi hoztuk létre. A tesztelések jó hangulatban teltek, amik nagyban megkönnyítették, hogy a játék könnyen fejlődhessen. És mikor a tesztalanyok elismernek egy-egy megvalósított változtatást, akkor magunk is érezzük a fejlődést, és a megbecsülést az elvégzett munkáért.”

One of our major takeaway was how easy it was to adapt elements of already exciting games to make our own ideas come alive. It was not mere copying, but indulging into a creative and innovative process where flexibility, openness and continuous improvements were in focus. It was a very positive and motivational process that resulted in a more enjoyable game at the end. It was very rewarding to be able to say that we did it, we created this game. Based on the feedback received we felt ourselves also the development and appreciation for the work that had been accomplished.
​
Picture
“Indultunk egy nagyon komplex ötletből, és elérkeztünk belőle egy élvezhető, könnyen érthető, ugyanakkor tanító jellegű játékhoz. Igen, ez nem az ami az eredeti ötletként megfogant, de fontos felismerni a saját határainkat, hogy mire van kapacitásunk, és mi az amit el kell hagyjunk, mert nem tudunk megvalósítani. Egy nagyon komoly játékból, egy sokkal szórakoztatóbb, és egyedi dizájnnal rendelkezőt hoztunk létre. Ehhez pedig kellettek a folyamatos tesztelések. Először nagyon leegyszerűsítettünk mindent, majd rájöttünk, hogy így kimarad az izgalom, így beépítettünk olyan elemeket a társasjátékba, amiktől visszanyerte azt az érzést a játékos, hogy ő is a játék része. Büszkék vagyunk arra, hogy elhangzott olyan mondat a tesztelés közben, hogy “Ezt a játékot én is szívesen megvenném”, és olyan is, hogy “Nem tudok olyan játékról, ami a rendezvényszervezést dolgozza fel”. Ezek a mondatok azt jelentik, hogy sikerült valami sajátot, valami egyedit alkotni, ami már így, jelen állapotában is kellően szórakoztató. Nagyon szeretjük a karakter kártyák egyedi dizájnját, amit egy szemtelenül fiatal lány alkotott, megszemélyesítve ezáltal a rendezvényszervezés egyes munkaterületeit, mint szervezés, fotózás, marketing, vagy akár a takarítás. Mind részei ugyanannak a folyamatnak, de külön egységekként is léteznek” …a fejlesztő csapatok és azok tagjaihoz hasonlóan.
​

Another team started out with a very complex idea and managed to realize a game that besides being enjoyable also offers a meaningful learning experience. It was also an important realization that we have to be realistic about our capacities and sometimes leave behind details that we first considered important. Testing was crucial to this. Upon the first feedbacks we have oversimplified our game and realized that it also took away all the excitement from the game.Then we added new elements to bring it back and feel the players feel more involved. We were proud to hear that we created something unique that others would buy and deal with a subject not covered earlier. We hope you will also have the chance to soon try our game and will be astonished by the design of our cards while meeting us in Portugal that was created by an incredible young talent personalizing the different event organizer counterparts.
Picture
No two processes and games are the same and thanks to Youth4Youth and the Erasmus+ Programme now we also have ours. 

​
0 Comments

The time has come

5/25/2022

0 Comments

 
Elérkezett az idő, hogy leleplezzük az elkészült játékokat, melyek végső tesztelését, majd a Középiskolások Hetén történő debütálásukat már mi is izgalommal vártuk:

A klímaváltozással foglalkozó csapat kooperatív játékának célja a lakóközösségben keletkezett hulladék szelektív módon történő kezelése a hét napjainak leforgása során, anélkül, hogy túlzott mennyiségű hulladék halmozódna fel a játékosoknál.
A játék izgalmát pedig a valós életből vett váratlan események - pozitív és negatív fordulatok, példák -, amelyek a szervezés során felmerülhetnek, valamint a játékosok által meghozott döntések sokszínűsége garantálja. Kezdetben ugyan bonyolultnak tűnhet a sok akció, esemény, szereplő és szabály közötti eligazodás, de a visszajelzések alapján, ha a csapat belendül nagyon nehéz a nem csak szórakoztató, de ugyanakkor komoly beszélgetéseket is beindító játékot abbahagyni.​
Az érzelmek kifejezésére fókuszáló játék ennél sokkal könnyedebbre sikerült. A társas lényege, hogy a résztvevők között, minden körben van egy Picasso, és a játékosoknak azt kell kitalálnia, hogy az adott körben elkészült alkotások közül melyik műremeket rajzolta Picasso.  A lerajzolandó témát 3 különböző kártyapakliból húzza fel a Picasso, így mindenki ugyanazt a témát jeleníti meg, ki-ki a maga asszociációi szerint. Viszont nehezítés is van a játékban, hiszen egy dobókockával azt is ki kell dobnia, hogy a műalkotást milyen módon kell papírra vetnie a játékosoknak. Lehet, hogy épp az ügyetlenebb kezünkkel, vagy csukott szemmel, esetleg fejjel lefelé kell megrajzolni őket. Természetesen mindenki alkot, a szereplők nem látják egymás munkáját, aki elkészül, lefordítva beteszi a művét középre, és amikor mindenki készen van, összekeverik a rajzokat és felfedik őket. A játékosok feladata, hogy egyénileg megszavazzák, szerintük melyik rajzot rajzolta a kör kinevezett Picassója.

A közésségi események szervezését modellező társas ennél szorosabban kapcsolódik a valósághoz. A játék során a résztvevők különféle rendezvények  “megszervezésében” próbálhatják ki magukat, a lehető legjobb végeredménnyel, hogy az minél sikeresebb legyen. Ehhez karakter kártyák formájában rendelkeznek különböző szakképzetségű és szaktudású szervezői csapattal, akik az egyes feladatok megoldásához, vagy szerencsétlen helyzetek kivédéséhez szükségesek. A játékosoknak éppen ezért össze kell dolgozniuk, és megosztaniuk egymással kinek mi van a birtokában. A karakterkártyákat csoportokra osztottuk, melyek a rendezvényszervezéshez szükséges képességeket, készségeket, illetve tapasztalatot szimbolizálják. A játék izgalmát pedig a valós életből vett váratlan események - pozitív és negatív fordulatokat, példákat, amelyek a szervezés során felmerülhetnek, valamint a játékosok által meghozott döntések sokszínűsége garantálja. A szituációk komolyságát ellensúlyozzák a játék vicces karakterei, a véletlenszerűen kihúzott helyszín-dátum-program kombinációk, és a szerencsefaktor is, amit többnyire a dobókocka és speciális képességek felhasználása ad. De ugyanígy lehet egy fontos pont az egyes rendezvényeknél kinevezésre kerülő koordinátor személye is, aki igyekszik menedzselni a rábízott rendezvény sikerességét.

​Te melyiket próbálnád ki leginkább?

The time has come to reveal our final games - modeling recycling in a community, mocking event organization or having light hearted fun with emotions. All intriguing considering all the ideas, cooperation and creativity what brought them alive. The games will be available to download throughout the year and in our next posts you can also learn more about the journey of our developers. For sure the university students testing with us had fun and learnt new ways to approach problems and work around them.

​
0 Comments

    Archives

    May 2022
    April 2022
    March 2022

    Categories

    All

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • Home
  • About us
    • Our stories
  • Outputs
    • Country Assessment (IO1)
    • Digital Training (IO2)
    • Pilot Process/Games (IO3)
    • Methodology Toolkit (IO4)
    • Facilitator Cards (IO5)
  • NEWS
  • Let's play!
  • PILOT - BLOG
    • Denmark
    • Hungary
    • Italy
    • Poland
    • Portugal
    • Spain